Bilinçaltı Kodlama Teknikleri – 2023 Rehber Konu ✔️

Bilinçaltı kodlama teknikleri  insanların duygu ve düşüncelerinin temelini inşa etmelerini sağlayan önemli bir tekniktir. Bilinçaltı kodlama durumu pek çok insan tarafından farkında olmadan gerçekleşmektedir. Bazı durumlar insanın 5 duyu aracılığıyla ve farkında olmaksızın bilinçaltına kodlanmaktadır. Bilinçaltı insanın yaşadığı her şeyi 24 saat boyunca kaydetmeye devam eder. Yaşanılan üzüntüler, mutluluklar, iyi ve kötü deneyimler, acı ya da keyifli anlar; hepsi bilinçaltı tarafından kaydedilir. Öyle ki, insan uyurken bile bilinçaltı çalışmaya ve tepki vermeye devam eder.

Bilinçaltı Temizliği ile ilgili detaylı bilgi almak için buradaki bağlantıdan ilgili içeriğimize gidebilirsiniz.

Bilinçaltına kodlanan her şey sonraki zamanlarda kullanılmak üzere kaydedilmektedir. Yaşam esnasında karşılaşacağınız herhangi bir durum bilinçaltınızın daha önce böyle bir deneyim yaşayıp yaşamadığınız konusunda sizlere bilgi sunmasını sağlar. Eğer o an yaşamakta olduğunuz deneyim daha önce yaşadığınız bir durum ise ona uygun davranacak ya da o duruma benzer bir model oluşturarak, davranışlarınızı şekillendirecektir.

Bilinçaltı otomatik kodlama yaparak varlığınız canlı tutmaya çalışır. Bu sebeple iyi ya da kötü ayırmaksızın, her zaman kayıt halinde olmaya devam eder. Ancak bilinçaltı kodlama teknikleri Bilinçaltının otomatik olarak insan yaşamı boyunca kayıt altına almasından daha farklı bir durumdur. Bu teknikler ile gerçekleşen yöntem bir terapi tekniği olarak bilinmekte ve deneyen insanların hayatının tamamen değiştiği bilinmektedir. Özellikle yaşam enerjisini arttırmak, negatif düşüncelerden sıyrılmak, inanılan yanlışları değiştirmek ve her zaman mutlu kalmak için uygulanabilecek olan bu teknikler insanları terapi etmektedir.

Bilinçaltı Yönetme Teknikleri

Bilinçaltı insan yaşamı boyunca iyi veya kötü tüm deneyimleri kaydeder ve olası bir durumda insanlara bunları sunmak üzere çalışır. Bu noktada bilinçaltına kodlanan bilgilerin bilgi ayrımı yapılmadan kodlandığını dile getirmek gerekir. İnsan ne verirse bilinçaltı onu kodlayacaktır. Ancak siz bilinçaltınızı herhangi bir bilgi vermezseniz, iyi ya da kötü ayırt etmeksizin her şeyi kodlamaya devam edecektir.

Örneğin gün içerisinde sıklıkla maruz kalınan televizyon reklamları insanları kolaylıkla etkisi altına alabilir. Eğer bunun farkında olmazsınız bilinçaltınıza kutlanacağı için kısa süre içerisinde tesiri altına girersiniz. Tüm bunlar bilinçaltının kodlama yöntemleri ile alakalıdır. Eğer zihninizi ve dolaylı yoldan bilinçaltınızı korumayı öğrenemezsiniz sizler için faydalı olmayan, negatif duygular her zaman sizinle kalabilir. Çünkü bilinçaltı ahlaki, etik, iyi ya da kötü gibi herhangi bir ayrım yapmaz. Ne alırsa onu uygulayacak ve bir sonraki deneyim için model olacaktır.

Bu durumda pek çok kişinin bilinçaltına farkında olmadan düşük enerjiler kodladığını dile getirmek gerekir. Özellikle küçük yaşlarda başlayan bu kodlama sorgulanmadan kabul edilen ve ilerleyen yaşlarda büyük travmalara yol açabilen pek çok farklı bilinçsiz durumdan oluşmaktadır. Özellikle az gelişmiş ve bilinçsiz toplumlarda meydana gelen kodlamalar genellikle düşük frekanslı oldukları için negatif şekilde bilinçaltınıza pek çok farklı bilgiyi kodlayan bilmenizi mümkün hale getirmektedir. Ancak bilinçaltı kodlama teknikleri 

Negatif durumlardan kurtulabilir ve kendinizi her zaman olumlu durumlara itebilirsiniz. Bu tekniklerin arasında öncelikle kendinizi olduğunuz gibi kabul etmeyi öğrenmek vardır. Bilinçaltınızda yer alan düşünceleri değiştirmek için öncelikle kabul etmeniz gerekmektedir. Kabul edilmeyen bir durumun değişmesi söz konusu değildir. Bunun yanı sıra teknikleri daha verimli şekilde kullanabilmek için bilinçaltının yapısını anlamanız ve kendinizi her zaman pozitif bir dil kullanmanız gerekir. Ayrıca, kendinizi ve ailenizi affetmeden bilinçaltınızda yer alan negatif enerjileri kesinlikle uzaklaştıramazsınız.

Bilinçaltı Kodları Nasıl Değişir?

Bilinçaltı kodlama teknikleri sayesinde pek çok insan kendini her zaman mutluluğa ilerlemekte ve böylelikle karşısına çıkacak tüm olayların onun hayrına gelişeceğini bilmektedir. Dolayısıyla geçmiş yıllardan bilinçaltınızda kodlanmış ve sizlere zarar veren bilinçaltı kodlarınızı değiştirmenin en kolay yolu bilinçaltı kodlama teknikleridir. Ancak bu tekniklerden yararlanabilmek için öncesinde dikkat etmeniz gereken çeşitli etkenler olduğunu dile getirmek gerekir.

Bilinçaltı Kodları Nasıl Değişir?

Bilinçaltınızın her zaman pozitif olması için ümitsiz olduğunuzu, kafanızın karışık olduğunu ya da hayatınızda ne yapmanız gerektiğini bilmediğiniz gibi düşünceleri kesinlikle kendinizden uzaklaştırmanız gerekir. Özellikle bu gibi sözleri sık sık tekrar eden bir yapınız varsa negatif düşüncelerin bilinçaltınıza kodlanmış olacağı ihtimali çok daha yüksektir.

Bunların yerine çözümü seçtiğinize, her zaman bir çıkış yolu bulabileceğiniz eve her şeyin bir anlamı olduğunu bildiğinize dair sözler söylemek ve bu gibi düşünceleri seçmek pozitif bilinçaltı kodlaması için çok önemlidir.

Bilinçaltı Programlama Nasıl Yapılır?

Bilinçaltı kodlama teknikleri ile yapılabilen bilinçaltı programlamanın birçok farklı yolu bulunmaktadır. Bilinçaltınızın sizleri mutlu bir hayata ulaştırılabilmesi için programlama yapmak çok önemlidir. Bunun yanı sıra uygulanabilecek olan pek çok farklı teknik olduğunu dile getirmek mümkündür.

Gözünüzün önünde rahatlıkla canlandıran bileceğiniz sizler için tanıdık olan ve gayet iyi bildiğiniz bir mekanı seçin. Bu mekan evinizdeki biri oda, sık sık gittiğiniz bir park ya da orada olmaktan hoşlandığınız bir restoran olabilir. Ardından gözünüzün önünde canlanan bu mekanda kendinizi yürürken hayal edin. Bu aşamada hayalinizin oldukça canlı ve net olması gerekmektedir. Bunun için zihninizdeki her şeyi canlandırmaya çalışmak faydalı olacaktır.

Konu ile iligli detaylı bir içeriğe buradan ulaşabilirsiniz.

Tüm bu noktalardan sonra hayata geçirmek istediğiniz niyeti düşünmeli ve kendinize çekmelisiniz. Eğer hayatınıza bereket çekmek istiyorsanız yürüdüğünüz yolda yüklü miktarda para bulduğunuzu canlandırabilir, mutlu olacağınız bir ilişki çekmek istiyorsanız hayalinizdeki gibi biri ile yaşamak istediğiniz anların net bir şekilde hayal edebilirsiniz.

Bilinçaltı kodlama teknikleri  bir terapi yöntemi olarak da uygulanan ve insanların kendilerini mutlu hissedebilmelerini sağlayan çok önemli bir uygulamadır. Bunun yanı sıra bir kağıda hayatını mesela çekmek istediğiniz olayları, nesneleri ve olguları olmuş gibi yazmakta bilinçaltınızı kodlamak için yapabileceğiniz çok başarılı bir tekniktir.

Bilinçaltı ile Konuşmak

Bilinçaltı kodlama teknikleri insanların hayatını değiştirmektedir. Bu noktada uygulayabileceğiniz farklı teknikler olsa da öncelikli olarak olumlu düşünceleri hayatınıza çekmek istediğinizden emin olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra gün içerisinde sürekli olarak yapamam, başaramam gibi kelimeleri tekrar ediyorsanız bu durum bilinçaltınızda yanlış bir konuşma yaptığınızı göstermektedir. Başınıza gelen her şeyin sizin hayrınıza olduğunu bilmelisiniz. Eğer kötü ve içerisinde olmadığınız bir durum yaşıyorsanız bu durumda yapmanız gereken yaşadığınız anın sınanmanız için gerekli olduğunu bilmektir. Ayrıca istemediğiniz anların ve durumların içerisinde olduğunuzda bilinçaltınız ile konuşarak kendinizi her zaman olumlu olana yönlendirmeye çalışmanız istemediğiniz ve kötü durumlardan en az hasarla kurtulabilmek sizi sağlayacaktır.

Bilinçaltı kodlama teknikleri  arasında bulunan bilinçaltı ile konuşma yöntemi hayatınıza çekmek istediğiniz durumları sanki olmuş gibi bir kağıda yazmak ya da sesli şekilde kendinize tekrar etmek ile gerçekleşmektedir. Örneğin bir araba almak istiyorsanız “araba almak istiyorum” değil “araba aldım” gibi cümleler kurarak bilinçaltınız ile bu şekilde konuşmak kısa süre içerisinde enerji sayesinde kendinize arabayı çekebilmenizi sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra bilinçaltı kodlama teknikleri   insanlara derin bir huzur verirken arzularınızın, isteklerinizin ve hayallerinizin çok kısa süre içerisinde gerçekleşmesi konusunda da sizlere yardımcı olmaktadır. Bu sayede hiçbir şeyin imkansız olmadığını görebilir ve mutluluğunuza engel olan katı kurallarınızı değiştirebilirsiniz. Tüm bu etkenler sebebiyle bilinçaltı kodlama tekniklerinin birçok farklı mantığa dayandığını ve en genel tanımıyla insanın hayatını en doğru şekilde değiştirdiğini dile getirmek mümkündür.

Diğer İçeriklerimiz !

Zihin kodlama nedir?

Zihin kodlama, kişinin zihninde yer alan inançlar, düşünceler ve davranış kalıplarını değiştirme ve dönüştürme sürecidir. Bu süreçte kişinin zihninde yer edinmiş olan olumsuz veya sınırlayıcı düşünceler yerine, pozitif ve yapıcı düşüncelerin yerleştirilmesi hedeflenir.

Bilinçaltı konuşur mu?

Bilinçaltı, kişinin düşünceleri, davranışları ve duyguları üzerinde büyük bir etkiye sahip olan bir alan olarak kabul edilir. Ancak, bilinçaltının kendine özgü bir dili ya da konuşması yoktur.
Bilinçaltı, kişinin duyuları yoluyla aldığı bilgileri işleyen ve depolayan bir alandır. Bu bilgiler, kişinin farkında olmadan da kaydedilebilir ve kişinin düşünceleri, duyguları ve davranışları üzerinde etkili olabilir.

Uyurken bilinçaltı açık mıdır?

Evet, bilinçaltı uyku sırasında da aktiftir. Aslında, beyin uyku sırasında da çalışır ve bu sırada bilinçaltı zihnin daha büyük bir kısmını kontrol edebilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Total: 2 Average: 5]

Yorum yapın